October 25, 2021

news

My WordPress Blog

Haradinaj pyet Kurtin : Sa po të kushton udhëtimi në Bruksel, dhe çfarë rezultati po i sjell Kosovës

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj është treguar i ashpër me kritika karshi kryeministri të vendit Albin Kurti,

Ai thotë se është e udhës që Kurti me na tregu sa para po shpenzon që po udhëton ne Bruksel me ekipin e tij, dhe çfarë rezultati po sjell për vendin.

‘’Kryeministër tregon sa po të kushton udhëtimi në Bruksel, dhe çfarë rezultati po i sjell Kosovës. Mi thënë Borellit, nuk mundem me ardhë në takim pa më dhënë viza. Duhesh t’i pyetesh, çka na keni dhënë.’’, tha z.Haradinaj

Ai e ka quajtur të turpshëm faljen e vaksinave

‘’Është marre me festu që po marrim vaksian falas’’.